Yalıtım sektörünün %100 yerli sermayeli tek Türk markası olan Bonus Yalıtım Taş Yünü ürünleri, serin havayı evin içinde tutarak, nem ve küf oluşumunu önler. Bu sayede hem bina hem de insan için sağlıklı bir yaşam ortamı sunar. Taş yünü ile yapılan yalıtım, evinizi korurken American Siding ile beraber uygulandığında evinize estetik bir görünüm kazandırarak, mülkünüzün değerini artırır.

Enerji gerek ulusal ekonominin gerekse aile bütçelerinin en yüksek gider kalemlerinden biri. Ülkemizde giderek yerleşmeye başlayan enerji tasarrufu kültürünün merkezinde ise kış aylarında soğuğun dışarıda sıcağın içeride tutulması yer alıyor. Ancak bu denklemde, soğutmak için doğal gaza göre çok daha pahalı olan elektriğin kullanıldığı yazlıklar göz ardı ediliyor. Ülkemizin 100 milyar dolar seviyelerindeki yıllık enerji ithalatının üçte birinin binaların ısıtılması veya soğutulmasında kullanılması bu durumun korkunç maliyetini gözler önüne seriyor. Küresel ısınmanın gündemden düşmediği bu dönemde, yüksek enerji sarfiyatının çevre üzerindeki etkileri de korkutucu boyutlara varıyor. Yalıtım sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli tek Türk markası Bonus Yalıtım, yenilikçi ürünleri ile yalıtımda en çok ihmal edilen yapılar olan yazlıkların da enerji verimliliğini arttırıyor. Bonus Yalıtım Taş Yünü ürün yelpazesi, sağladığı yüzde 60’a varan oranlardaki tasarruf ile enerji tüketiminin ulusal ekonomi, aile bütçesi ve çevre üzerindeki yükünü hafifletiyor. Etkili, kolay uygulanabilir ve uygun maliyetli bir çözüm olan Bonus Taş Yünü ürünlerinin bir diğer artısı da yazlıkları, özellikle deniz kenarındaki yapıların en büyük düşmanı olan nem ve küfe karşı koruması.

Yazlıkların Değerini Artırmanın En Kolay Yolu: Yalıtım

Nef’ten Yalıkavak’ta ‘Yaza Merhaba’ Partisi Nef’ten Yalıkavak’ta ‘Yaza Merhaba’ Partisi

TÜİK verilerine göre, ülkemizde rutubetli, nemli ve küflü konutların oranı yüzde 36. Nem ve rutubet kaynaklı küf oluşumu, sadece duvarlara, kaplamalara ve mobilyalara değil, kolon ve kiriş gibi taşıyıcı elamanları ve duvarları zayıflatıp, binaların dayanımına da zarar verebiliyor. Bonus Yalıtım Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Ceylan, binanın sağlığı ile değeri arasındaki sıkı ilişkiye dikkat çekerek, standartlara uygun yalıtımın binaların değerini artırdığını vurguladı. Ceylan, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “İzolasyon, sadece elektrik faturalarımız için değil, aynı zamanda binamızın dayanıklılığı ve sağlığımız açısından da kritik önemdedir. Küf ve mantar hem insanları hem de binaları içten içe kemirir; görsel bozulmalara ve kötü kokulara yol açarak varlıklarını hissettirirler. Bu durum, özellikle nemin yüksek olduğu deniz kenarındaki yazlıklar için büyük önem taşır. Standartlara uygun yalıtım, yazlığın değerini artırarak emsalleri arasında öne çıkmasını sağlar.”

Yalıtıma Yapılan Yatırım 2 ila 5 Yıl İçinde Geri Dönüyor

Bonus Yalıtım ısı, su, ses ve yangın olmak üzere ‘4 hayati temel yalıtım’ alanında yüksek kaliteli ürünleriyle tüm yalıtım ihtiyaçlarının tek çözüm noktası olma özelliği taşıyor. Bonus Taş Yünü üretimi, firmanın 62.000 m² alanda kurulu ve sektörün en modern tesisi olan Hendek Sakarya tesislerinde gerçekleştiriliyor. Bonus Taş Yünüyle yalıtım uygulaması doğru yapılmış bir binada enerji tasarruf oranı, yaklaşık yüzde 60'a kadar çıkabiliyor. 

Yapım aşamasında bina maliyetlerine oranla yüzde 1’le yüzde 3 arasında değişkenlik gösterebilen yalıtım yatırımları, sağladıkları tasarruf sayesinde 2 ila 5 yıl içinde geri dönüş sağlıyor. 

Yazlığınızın Çehresini American Siding ile Yenileyin

Bonus Yalıtım’ın da bünyesinde yer aldığı Eryap Grup markalarından American Siding mantolama sistemi, yazlığınızı sadece korumakla kalmaz, aynı zamanda göz alıcı bir görünüme kavuşturur. Taş yünü levhaları ile binanın servis ömrünü uzatırken, doğayla uyum içinde, etkileyici ve estetik bir görünüm sunar. Küf ve bakteri oluşumunu önleyen bu sistem, %60’a varan enerji tasarrufu sağlayarak hem çevre dostu hem de ekonomik bir çözüm sunar.

American Siding’in öne çıkan özellikleri arasında, 50 yıl kapsamlı garanti sunması, kolay temizlenebilirliği ve boya veya bakım gerektirmemesi yer alır. Bu avantajlar, yazlığınıza değer katarken, uzun yıllar boyunca bakım gerektirmeden estetik ve fonksiyonel bir çözüm sağlar.

Editör: Gayrimenkul Gündemi