Küresel ölçekte enerji haritasının şekillendiği günümüzde, çevre dostu ve enerji tasarrufu özellikleriyle ısı pompalarının popülerliği hızla artmaya devam ediyor. Avrupa Birliği'nin net sıfır emisyon hedefine ulaşılması için önümüzdeki 10 yıl içerisinde milyonlarca yaşam alanında yer alacak olan ısı pompaları, Türkiye İMSAD tarafından organize edilen "Binalarda Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Çalışma Grubu Toplantısı"nda ele alındı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞİN YENİ KAHRAMANI

Kuruluşundan günümüze iklimlendirme sektöründe birçok ilki tüketicisine sunan DemirDöküm, düzenlenen toplantıda ısı pompasının Dünya'daki gelişimini ve Avrupa'daki pazar durumunu aktardı. Teknik Destek ve Eğitim Departmanı tarafından gerçekleştirilen sunumda bu teknolojinin sunduğu avantajlar, ısı pompasının çalışma prensibi, türleri, uygulama alanları ve ısı pompalarının doğalgazlı ürünlere kıyasla enerji tüketimi örneklerle paylaşıldı. 

Yazlık Evler için Tadilat Zamanı Başladı Yazlık Evler için Tadilat Zamanı Başladı

Sektördeki öncü konumunu ısı pompası alanında devam ettirmek için 10 yıldır çalışmalar yürüten DemirDöküm, konutlardan iş yerlerine, ticari binalardan sanayi tesislerine kadar geniş bir alana odaklanıyor. Düzenlenen toplantıda ısı pompalarının gelişimini ve gelecekteki konumunu 8 farklı başlıkta aktaran DemirDöküm yöneticileri, toplantı sonunda katılımcıların merak ettiği konuları, teknolojik gelişmeleri ve yenilenebilir enerji alanındaki gelişmeleri detaylıca ele aldı.

Editör: Gayrimenkul Gündemi