Gayrimenkul Yatırımında Son Fırsat

Trakya Umum Evrak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, Türkiye genelinde ÖTV ile birlikte uygulanan zamların henüz gayrimenkule yansımadığını belirtip, birikimi olanlar için yatırımın tam zamanı olduğunu söyledi.

Gayrimenkul Yatırımında Son Fırsat

Trakya Umum Evrak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, Türkiye genelinde ÖTV ile birlikte uygulanan zamların henüz gayrimenkule yansımadığını belirtip, birikimi olanlar için tam zamanı olduğunu söyledi.

Şube Başkanı Feda, kurban bayramından 1 hafta önce durgunluğa giren piyasalarda, dolar, avro ve altındaki önlenemez yükselişe dikkat çekip, bunun aksine gayrimenkul piyasasında ise fiyatların halen değişmediğini belirtti.

Mevcut zamların halen konut piyasasına yansımadığını ifade eden Feda, bu nedenle gayrimenkul yatırımının tam zamanı olduğunu dile getirdi. 

'SON ZAMLAR GAYRİMENKULE UYGULANMADI' 

Birikimi olanların, gayrimenkule düşünmeden yatırabileceğini belirten Feda, " Bayramdan 1 hafta önce piyasalar gayrimenkul satışlarıyla ilgili bir durgunluğa girdi. O günden bu yana Dolar, Avro ve altın artması insanları tedirgin hale getirdi. Yatırımlarını daha çok gayrimenkul yerine altın, dolar ve avroya yönlendirdi. Ama bu yanlış.

Gayrimenkul, o tarihten bu yana kadar 1-1.5 aylık dönemde fiyat artışı yaşamadı, aksine durgun bir dönemdeyiz. Gerçekten bir alıcıysanız ve paranız da varsa gayrimenkul sahibiyle oturduğunuzda bugünkü rakamlarla uygun fiyatlara alabileceğiniz gayrimenkuller var.

Şu an her ne kadar bankalar para vermiyorsa da, kredi kullandırmıyorsa da gayrimenkule, cebinde parası olan, avrosu, doları ve altını olanlar için gayrimenkule yatırılacak zaman. Çünkü gayrimenkule henüz son zamlar uygulanmadı. Yani bir daire bayramda 3 milyonsa aradan 1 buçuk ay geçmesine karşı fiyatı değişmedi yine 3 milyon lira" dedi. 

'GAYRİMENKUL ALANLARA 2-3 AYDA DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLACAK'

1 - 1.5 ay içerisinde gayrimenkule yüzde 50 gibi bir zam beklendiğinin altını çizen Feda, "Ancak bankalar faizleri açtığında veya zamlar gayrimenkullere yansımaya başladığında yüzde 50 gibi bir zam bekleniyor. Yani bugün paranız varsa gayrimenkule korkmadan yatırın. 2-3 ay sonra bunun size dönüşü muhteşem. Gerçekten çok yüksek rakamlarla dönüşü olacak. Tarlalar da daha rakamlarına ulaşmadı.

İlçe ve köylerde alacağınız bir dönüm yer 100 - 120 lirayken, bunlar gerçek rakamları değil. Bunların gerçek rakamları normalde 175 - 200 - 225 gibi rakamlar bekleniyor. Ama şu an buğday biçim dönemi, insanların alım-satımlardan uzak durduğu dönemler.

2-3 ay sonra piyasa yerine oturduğunda bu fiyatların katladığını hep beraber göreceğiz. Önümüzdeki 1-1.5 aylık dönem gayrimenkule yatırılacak paranızın değerlenebileceği, size kat ve kat kazandırabilecek bir yatırım aracı" diye konuştu.

YORUM EKLE