Tahliye Kararı Verilen Evde 500 Bin Liralık Zarar!

Diyarbakır'da bir öğretmen satın aldığı evdeki kiracıyı tahliye etmek için hukuki yollara başvurdu. Mahkemeden çıkan tahliye kararının ardından girilen evin harabeye döndüğü görüldü. Öğretmen, evdeki 500 bin liralık zararla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Tahliye Kararı Verilen Evde 500 Bin Liralık Zarar!

Diyarbakır'da mahkeme kararıyla kiracının tahliye edildiği ev kullanılamaz hale getirildi.

Yenişehir ilçesinde 2019’da bankadan satılığa çıkarılan evi alan öğretmen S.S., dairenin eski sahibinin sözleşmesiz kiracılarını çıkarmak istedi. Kiracılar daireyi boşaltmayınca, S.S., hukuki yola başvurdu.

Mahkeme yoluyla çıkarmak isteyince de kiracılar daireyi balyoz ve hilti ile tahrip etti. Evin tekrar oturulabilir hale getirilmesi için en az 500 bin lira masraf edilmesi gerekiyor.

Diyarbakır'da öğretmenlik yapan S.S., 2019’da Yenişehir ilçesinde bir banka tarafından ilana verilen bir sitenin 8'inci katındaki daireyi satın aldı.

Eski ev sahibinin kiracısı, S.S. ile bir sözleşmesi ve kontratı olmamasına rağmen uzun süre daireden çıkmadı.

Bunun üzerine S.S. hukuki yola başvurdu. Mahkeme kararıyla kiracı H.Ç.'nin evi boşaltmasına karar verildi.

H.Ç., geçen aylarda oturduğu binanın yan bloğundaki yangına müdahale ettiği sırada yaşamını yitirdi. Tahliye kararı da durdu.

Geçen zamanın ardından mahkeme, kararı tekrar işleme koydu. Yangında yaşamını yitiren H.Ç.’nin akrabaları, icra ve polis ekiplerinin gelişinden 2 gün önce iddiaya göre, balyoz ve hilti ile evi tahrip ederek inşaat alanına çevirdi.

Olayın ardından S.S., avukatı aracılığıyla şüphelilerden şikayetçi oldu. Şikayetin ardından polis ekipleri siteye gelerek güvenlik kamerası kayıtlarını aldı.

S.S.’nin avukatı Ali İsmet Girgin, tahliye kararının ardından eve çilingirle girdiklerini söyledi. Evde büyük bir tahribatla karşılaştıklarını söyleyen Girgin, "Evin bütün alt yapısı tahrip edilmiş.

Bütün camlar kırık ev kullanılamaz durumda. Bu durumu Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdik.

İhbarda bulunduk ve bu hasara ilişkin de Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma yürütülüyor. Kolluğun tuttuğu tutanağa göre en az 500 bin liralık hasar mevcut" diye konuştu.

YORUM EKLE