Sürücüsüz Metro Test Sürüşü Nedeniyle 9 Gün Hizmet Vermeyecek

İlk sürücüsüz Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın 2.etabı Yamanevler-Sancaktepe bölümünün deneme sürüşleri başladı. Bu nedenle sürücüsüz metro seferleri 12-30 Temmuz tarihleri arasında hizmet vermeyecek.

Sürücüsüz Metro Test Sürüşü Nedeniyle 9 Gün Hizmet Vermeyecek

Belediyeden alınan bilgilere göre, ağustos ayında hizmete alınacak metronun ikinci etabı Yamanevler-Sancaktepe bölümünün deneme seferleri için daha önce hizmet vermeye başlayan Üsküdar-Yamanevler kısmının seferlerine ara verildi.

İkinci etabın hizmet vermeye başlaması amacıyla gerekli kontrol ve testlerin yapılabilmesi için Üsküdar-Yamanevler arasındaki seferler, bu ay 9 gün yapılmayacak. "Daha ileriye gitmek için kısa bir ara" sloganıyla gerçekleştirilecek faaliyetler kapsamında, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın Üsküdar'dan Yamanevler'e kadar olan ilk bölümde bugünden itibaren 30 Temmuz'a kadar hizmet verilmeyecek.

Metro seferlerinin yapılmayacağı günlerde, ulaşım  İETT tarafından bu güzergaha M5 numaralı otobüsler tahsis edildi.

Test sürüşlerinin ardından ağustosta hizmete başlayacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevler'den Sancaktepe'ye kadar uzatılmış olacak. Şimdiye kadar 9 istasyonda hizmet veren hatta 7 istasyon daha eklenmiş olacak. Böylece Sancaktepe'den Üsküdar'a ulaşım 27 dakikada sağlanacak. 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 09:12
YORUM EKLE