Yeni Bakan Kurum'un Başarılarla Dolu İş Hayatı

Yeni Hükümet Sisteminde Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum'un iş hayatı başarılarla dolu. Özellikle Emlak Konut'ta gerçekleştirdiği büyük atılımlarla adından sıkça söz ettiren Kurum, Emlak Konut'u ülkenin en büyük şirketlerinden biri haline getirmişti.

Yeni Bakan Kurum'un Başarılarla Dolu İş Hayatı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Emlak Konut GYO Genel Müdürü olarak, hem inşaat sektörünün hükümetle arasında önemli bir bağ olurken, hem de şehircilik felsefesini geliştirerek şirketi önemli bir boyuta taşıdı. Bakan Kurum'un, Emlak Konut GYO'nun, bugünkü büyüklüğüne ulaşmasında hiç kuşkusuz en önemli adımı iki büyük halka arzı oldu. 

2010'da gerçekleştirilen ilk arz, Cumhuriyet tarihinin en büyük 5 halka arzı arasına girdi. 2013'teki ikinci halka arz ise son 5 yılda Avrupa'da gayrimenkul alanında yapılan en büyük halka arz oldu. Halka arzlarla büyüyen Emlak Konut, 3.8 milyar liralık ödenmiş sermayesi ve 31 Mart 2018 itibarıyla ulaştığı 21.9 milyar liralık aktif toplamıyla Türkiye'nin en güçlü şirketleri arasındaki yerini daha da sağlamlaştırdı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 08:59
YORUM EKLE