'Yeni Yönetimler Akıllı Şehirlere Odaklanmalı'

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, kentlerde dijitalleşmeye, yeni nesil şehircilik anlayışıyla vatandaşların hayatını kolaylaştırıcı çözümlere odaklanılması gerektiğini belirtti.

'Yeni Yönetimler Akıllı Şehirlere Odaklanmalı'

YÖNETİCİLER AKILLI ŞEHİRLERE ODAKLANMALI

GYİAD Başkanı Yiğit Savcı seçimlerin ardından şu açıklamaları yaptı: "Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyor, siyasetçilerimizden ekonomiye yoğunlaşmalarını bekliyoruz. Bilhassa büyükşehirlerde yeni nesil şehircilik anlayışıyla dijital platformlar üzerinden yaşamı kolaylaştırıcı çağdaş çözümlerin üretilmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu sayede şehir ekonomilerinde girişimcilere fırsatlar oluşacaktır ve gençlerin istihdamına katkı sağlanabilecektir." dedi.

DOĞAYA SAYGILI ŞEHİRLER

Savcı sözlerini şöyle sürdürdü, "Ayrıca doğaya saygılı kentlerin oluşturulması için çalışmaların artırılması gerekmektedir. İklim değişikliğinin şehirlere olan etkilerini düşünerek, hassasiyetle yeni nesil bir şehircilik anlayışına odaklanmak zorundayız. 21. yüzyılın dinamikleriyle akıllı şehirler anlayışını geliştirerek vatandaşların sorunlarına dijitalleşme sayesinde çözümler üretip, gelişmiş ülkelerle olan farkımızı kapayabiliriz. Karşılıklı kazanımla elde edilecek bu uygulamalar sayesinde herkes kazanacak, herkes mutlu olacaktır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 10:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azize Yıldız
Azize Yıldız - 4 yıl Önce

Yaptığını devasa sitelerin tam ortasına medresesi olan devesa camiler yapmalısınız Bizden sonra gelecek neslin islamı en doğru. Oğrenmiş Davasına inanan dava aşkıyla yanan cumhurbaşkanımızın şuurunda nesil yetişmesine ortam hazırlamalısınız.Bu ülkenin dünyanın ençok ihtiyacı olan osmanlı tornlarının yetişmesidir Bu güzel binalarda yaşayan insaların yetişen nesillerin yakınlarında dini mubini hatırlatan medreseli camilere acil ihtiyaç vardır.Düşünün seçim yaşı 18 ilk ve orta lise okullarında milli eğitim hala putun masallarıyla evlatlarımızın beynini yıkayan kitaplarla zamanlarını ziyan ediyorlar Ama medrese usulu ile tam donanımlı osmanlı nesli yetişebilir.Düşünün 17sene öncesinden mekteplerde medreselerde verilen eğitimi dikkatle verilseydi oylarıyla nortalığı sallayan imanlı genç neslimiz olacaktı.inşaat mühendislerinim mimarrların çevre mühendislerini dikkat lerine önemle sunuyorum vesslam,,,