Emlak Vergisi için Son Gün 31 Mayıs Emlak Vergisi için Son Gün 31 Mayıs

Ekonomi yorumculuğu dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Hatice Kolçak, YouTube üzerinden yaptığı yayınlarda önemli konuları işlemeye devam ediyor.

Kolçak, son açıklamasında ise konut piyasasına değindi. Gelecek yılların öngörülerini paylaşan uzman isim, ev fiyatlarındaki potansiyel dinamiklere ışık tuttu.

EV SATIŞLARINDA DÜŞÜŞ SÖZ KONUSU

Merkez Bankası'nın yüksek enflasyonla mücadele kapsamında politika faizlerini rekor seviye olan %50'ye çıkarmasının ardından ev satışlarındaki artışlar yerini düşüşe bırakmaya başladı.

Uzmanlar, konut fiyatlarının geleceği üzerine tahminlerde bulunurken, piyasa koşullarının getirebileceği değişikliklere dair ipuçları veriyor.

KRİTİK UYARI

Hatice Kolçak, konut satışı düşünen yatırımcılara yönelik kritik uyarılarda bulundu. Kolçak'a göre, yaşananlar geçici bir süreç ve piyasadaki dalgalar yerini dengelenmeye bırakacak.

Daha önceki örnekleri hatırlatarak, bugün ev satanların ileride büyük zararlarla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Kolçak, bu durumun 2019 yılında yaşanan benzer bir vakaya işaret ettiğini ve yatırımcıların kararları konusunda dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Editör: Gayrimenkul Gündemi