Değerli okuyucum zaten meselenin önemli bir bölümü bu değil mi? Konu yalnız sizin başınızda değil ki.

Kiracınız eski bir kiracı kira süresi ile uzatma süresi on yıllık tahliyeyi talep süresini geçirmiş.

Kendi evinize ihtiyacınız da var, yani karşınızda tahliye nedeni olacak iki husus bulunuyor. Biri kiracının on yıllık uzatma süresini geçirmiş olması.

Ancak bunun için, yeni bir kira dönemi gelmeden üç ay önce yazılı olarak tahliye talebinde bulunmanız gerekir.

Kira döneminizin tarihini bilmediğim için hangi aylarda uyarıda bulunacağınız, hangi tarihte dava açacağınız konusunda bir şey söyleyemiyorum.

Ancak dönem sonuna üç ay ve daha fazla var ise bu tahliye nedenini kullanarak kiracıya çıkması için uyarıda bulunur, dönem başında da tahliye davası açarsanız, tahliye kararına daha kısa sürede ulaşırsınız. İkinci husus ihtiyaç talebi ile dava açmak.

Bunun için de dönem başını bekleyip, bir ay içinde ihtiyaç nedeni ile tahliye davası açacaksınız.

Depozito Ne Kadar İade Edilir? Depozito Hesabı Nasıl Yapılır? Depozito Ne Kadar İade Edilir? Depozito Hesabı Nasıl Yapılır?

Dsırasında da ihtiyacınızı ispat edeceksiniz. Kirada oturuyor olmanız ispat kolaylığı sağlayacak ancak kısa sürede sonuç alacağınızı söyleyemem.

Peki kendi kiracılık durumunuz ne olacak? Doğrusu ev sahibinizin tahliye isteğinin hangi hukuki nedene dayandığını bilemiyorum.

Geçerli bir neden yok ise oturmaya ve kendi evinizin tahliyesini beklemekten başka çare düşünemiyorum, yeter ki kira bedellerini ödemekte gecikmeyin temerrüde düşmeyin derim.

Editör: TE Bilisim