İstanbul Şişli'de oturan Sevinç U.'nun, ev sahibi Naime K. ile herhangi bir uyuşmazlığı yoktu. Naime K.'nin oğlu olduğunu iddia eden Mustafa A., hiçbir gerekçe göstermeden ve resmi ihbarda bulunmadan Sevinç U.'nun evden çıkmasını söyledi.

KAPI ÖNÜNDEN EŞYA ÇALDI

Kiralık Konut Bulmak Zorlaştı Kiralık Konut Bulmak Zorlaştı

Sevinç U.'nun evden çıkmak istemediğini söylemesi üzerine Mustafa A., tehdit ve hakaretlerde bulunmaya başladı. Sevinç U.'nun her gün kapısını yumruklayan ve tekmeleyen Mustafa A., mağdur kadının kapısının önündeki eşyalarını çaldı, elektrik şartelini indirmeye başladı. Sevinç U.'nun kapısının önündeki doğalgaz vanasını kapatan Mustafa A., bu vanayı bir daha açılmaması için kırdı. Sevinç U.'nun İGDAŞ'ı araması üzerine gelen görevli, Mustafa A.'nın saldırısı sebebiyle işlemini yapamadan apartmanı terk etmek zorunda kaldı. Naime K., şikayetçi olup konuyu yargıya taşıdı.

'ÖLÜM KORKUSU YAŞIYORUM'

Sevinç U. Dilekçesinde, "Doğalgaz bağlantısının dışarıda olması sebebiyle Mustafa A.'nın bu yol ile canına kastedeceği korkusu içindeyim. 'Seni öldüreceğim, dağa kaldıracağım, tecavüz edeceğim' şeklinde tehditlerde bulunmaktadır. Daireyi gayri yasal biçimde günlük kiralama işlemlerine konu etmek için boşaltmak istiyor. Bundan annesinin haberi yok" ifadelerini kullandı.

Editör: Gayrimenkul Gündemi