Bu kişi ise, daireyi bir başkasına kiraya verdi. Daireyi son kiralayan kişi evdeki 3 odaya ve arka taraftaki balkona yataklar yerleştirdi. İddiaya göre bu yatakları da günlük ve kısa süreliğine yüksek fiyatlarla kiralamaya başladı.

Her odada 10 yatak bulunan daireyle ilgili şikâyetler artınca ev sahibi İstanbul Emlakçılar Odası’nı arayarak yardım istedi.

Haber verilmesi üzerine daireye gelen polis ekipleri, 27 yatak konulan evde çok sayıda yabancı uyruklunun kaldığını tespit etti.

Ev Sahibinden Kiracıya Akıl Almaz Tuzak Ev Sahibinden Kiracıya Akıl Almaz Tuzak

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu üyesi Arzu Pul, “Dün akşam olay yerine gittik. Polis geldi, hernangi bir şey yapmadı çünkü evde kimse yoktu.

Sadece her odada 10’ar yatak vardı. Balkonda bile yatak var. Kaçak barındırıyorlar. Kontrat olduğu için bir şey yapamıyorlar. Yasalara göre işlem yapılabilmesi için kaçakların olay yerinde tespit edilmesi gerekiyordu.

İçeride kimse olmadığı için bir çözüm olmadı. Dairenin kötü kullanımına bağlı olarak aşağıya su aktı. Aşağıdaki dairede kısa devreden yangın çıktı. Binada oturan Türkler çok rahatsız” dedi.

YATAK BAŞI 3 BİN TL

Kiracının izinsiz şekilde alt kiralama yapmasının yasal olmadığını söyleyen Pul, “Yatak başı 3 bin lira para alıyorlar. Düşünün bir daireyi 7-8 bin liraya kiralıyor. Onun altından alt kiralama yaparak yatak başı 3 bin lira alıyor. 10 yatakta 30 bin lira eder. 90 bin lira geliri var bu vatandaşın.

Genelde metruk binlarda oluyor, kendi vatandaşımız korkuyor, hasarlı bina olduğu için korkuyor. Boş kalmasın, kira getirsin diye kaçak bir şekilde kiraya veriyorlar.

Bilemiyorlar ki kiracıyı bir daha çıkaramayacağını. Yangına neden olacak, hırsızlığa sebep olacak kadar ciddi boyutta tehlike var” diye konuştu.

Editör: Gayrimenkul Gündemi