Konut Satış Değerini Ekspertiz Belirleyecek! Konut Satış Değerini Ekspertiz Belirleyecek!

İşte Nedim Türkmen'in o yazısı...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, göreve başladıktan sonra uzun bir süre kamuoyuna mesajlarını kişisel Twitter hesabından vermeyi tercih etmişti. Son zamanlarda TV programı ve röportajlar ile uygulanan programa ilişkin daha fazla bilgilendirmelerde bulunuyor.

Bugün sizlerle; Sayın Şimşek‘in üç gün önce basına kapalı olarak iş ve finans dünyası temsilcileri ile yaptığı yemekli toplantıda, kendisine yöneltilen sorulara verdiği yanıtlardan çıkarttığım önemli konuları paylaşmak istiyorum (Paylaşacağım notlar, toplantıda yer alan üç arkadaşımdan aldığım bilgilerdir).

KONUT KİRALARINDA YÜZDE 25 ORAN SINIRLAMASI UZATILMAYACAK

Sayın Cumhurbaşkanımızın uyguladığımız programa tam desteği var. İster inanın ister inanmayın. Zaten ben seçim sonrasına yönelik beklentilerinizi de anlamlandıramıyorum. Seçim sonrası da bu program aynı şekilde sürecektir, sabır ve kararlılıkla bunu uygulayacağız.

Konut kiralamalarında kira artış oranını yüzde 25 ile sınırlayan ve 1 Temmuz 2024’te bitecek olan düzenlemeye, önümüzdeki dönemde ihtiyaç duyulmayacak ve süre uzatılmayacak.

Bir kişinin birinci evine farklı, ikinci evine farklı vergi ve evin değerine göre farklı vergi gibi uygulamaları planlıyoruz.

Editör: Gayrimenkul Gündemi