Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz yardımı için vatandaşlar başvuruda bulunarak fatura için destek alabiliyor. Peki doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

TGRT Haber'de yer alan habere göre, başvurusu onaylanan vatandaşlar faturasını PTT'ye götürerek belirlenen tarihlerde yardım ücretini alabilirler.

İhtiyaç sahibi vatandaşların alabileceği bu destek için e-devlet başvuru yapılır.

Doğalgaz detseğinin ne zaman yatıralacağı ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. 

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Doğolgaz yardımı başvurusu e-devlet üzerinden yapılır. T.C. kimlik ve şifreyle giriş yaptıktan sonra gerekli alanlardaki bilgiler doldurulmalı.

Başvuru sonrası incelelemeler sonucu destekten yararlanıp yararlanamayacağınız belli olacak.  

e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. 

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

T.C. vatandaşşı olmak,

Doğalgaz arzı sağlanan bölgede ikamet ediyor olmak,

İkamet edilen yerde dopal gaz aboneliği bulunmalı,

Ödenecek faturalar mesken abone grubuna ait olması,

Hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi

DOĞALGAZ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

DOĞLAGAZ YARDIMI YATTI MI?

Vatandaşların e-devlet üzerinden başvuruda bulunduğu doğalgaz desteği hakkında açıklama yapan Bakan Bilgin, Doğalgaz Tüketim Desteği’nin ısıl harita baz alınarak iki dönemlik belirlendi ve tutarın yıllık 450 lira - 1.150 lira arasında değişeceğini belirtti.

Ayrıca Bakan Yanık, doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere verileceğini de açıkladı.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3.5 saat süren Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "8 Kasım'dan itibaren hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır." dedi. 

YORUM EKLE