Hepsiemlak Ağustos 2022 Emlak Endeksi’ni Açıkladı

Türkiye’nin uzman emlak platformu hepsiemlak Ağustos ayı endeksini açıkladı. Endekse göre, Türkiye genelinde bir ayda kiralık konut fiyatlarında en fazla artış gösteren il yüzde 5 oranıyla Ankara oldu. Satılık konutta ise yüzde 18’lik yükseliş ile Edirne ilk sırada yer aldı.

Hepsiemlak Ağustos 2022 Emlak Endeksi’ni Açıkladı

Hepsiemlak’ın ülke genelindeki verilerden oluşturduğu “Ağustos 2022 Emlak Endeksi”sonuçları,Türkiye genelinde satılık-kiralık konut fiyat artışınıgözler önüne serdi.

Ankara Kiralık Konutta Yüzde 5 Oranla İlk Sırada

Temmuz ayındakiralık konut m2 fiyatı en fazla artış gösteren il olan Kocaeli, yerini Ağustos ayında yüzde 5 oranlık artış ile Ankara’ya bıraktı.

Yüzde 4 oranıyla Mersinikinci sırada yer alırken yüzde 2 artışla İstanbullisteye üçüncü sıradan girdi.

Türkiye genelinde 2021 yılının aynı dönemine göre kira oranları karşılaştırıldığında ise kiralık konutlarda yıllık en fazla yükselişyüzde 180 oranla Adana oldu.

Adana’yı yüzde 176 ile Antalya, yüzde 169 ile Ankara, yüzde 160 ile de Aydın takip etti. 

Antalya Satılık Konutta İki Aydır Zirvede 

Satılık konutta geçtiğimiz ay ile karşılaştırıldığında yüzde 18 fiyat artışı ile Edirne ilk sırada yer aldı.Yüzde 9 ile Kocaeli ve Çorumikinci sırayı paylaşırken, yüzde 8’lik artış ile Çanakkale üçüncü sırada yer aldı.İzmir ve Kıbrıs ise yüzde 7 oranında fiyat artışı göstererek dördüncü sırayı paylaştı. 

Satılık konutta yıllık artışlara baktığımızda yüzde 238 oranıyla Antalya ilk sırada yer aldı. Antalya Temmuz verilerinde de yine en fazla artış gösteren il olmuştu.

Yüzde226 ile Kocaeli ikinci sırada yer alırken Mersin yüzde 216ile üçüncü ve İstanbul yüzde 215 artış oranıyla dördüncü sırada yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2022, 11:04
YORUM EKLE