Faizlerdeki Artış Binlerce Kişiyi Mağdur Etti!

Ev satın alma amacında olan ya da konut satış sözleşmesi imzalayan sürecin noktalanmasını bekleyen binlerce kişi bir anda konut kredisi faizlerinin yükselmesi ile beraber büyük mağduriyete uğradı.

Faizlerdeki Artış Binlerce Kişiyi Mağdur Etti!

 2 Temmuz'da ani bir kararla konut kredisi indirim kampanyası sona erdi ve başvuru sürecinde olan binlerce kişi büyük bir şoka uğradı. Herkes yeni kampanya talebinde bulunmaya başladı.

Ev satın almak üzere arayışta olan, aradığı evi bulan ve satış sürecini başlatan ancak konut kredisi başvurusu için henüz bankaya başvuruda bulunmayan ya da ev almak için atama ve tayin sürecini bekleyen binlerce kişi 10 Mayıs 2018 tarihinde kampanyaya giren Konut Kredilerinin ani bir kararla 2 Temmuz 2018 günü sona erdirilme ile beraber büyük bir mağduriyet yaşadı. Binlerce kişi sosyal medya aracılığı ile seslerini duyurmaya çalışıp yeni bir kampanya talebinde bulundu ve bu talebin gerçekleşmesi için yoğun bir uğraşa girdi. Özellikle de konut kredisi faiz oranları düşük olduğu için ev almak üzere konut satış sözleşmesi imzalayan kişilerin yaşadıkları mağduriyet acil olarak çözülmesi gereken konular arasında yer alıyor.

İnşaat Firmaları Faizi 1,10 Seviyesinde Tutacak...

Konut Kredisinde Faizler Yüzde 2 Seviyesine Geldi...

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 10:03
YORUM EKLE