GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin ise, konut üreticilerinin bu süreçte konut alıcısına önemli fırsatlar sunmak için 'elini taşın altına koyduğunu' belirtirken, desteklerin devam ettiğini dile getirdi. Yetgin, "Faiz duyarlılığı çok yüksek bir alımdan bahsediyoruz. Ancak firmalar çeşitli desteklerle fırsat sunmaya çalışıyor. Tabii ki, eylül ayı konut sektörü için de yeni bir dönem demek. Artan inşaat maliyetlerini fiyatlarımıza yansıtamadık. Bu yükü taşımak zorlaşıyor. Yeni dönemde bu yansımalar da olacak" diye konuştu.

KONUTTA BAHAR HAVASI ESTİ

 Önemli bir hareket oluşturan indirim kampanyasının yanı sıra, kamu bankaları öncülüğünde başlatılan ve konut kredisi faizini 0.98'e indirilmesi, KDV'nin yüzde 18'den 8'e düşürülmesi ve yüzde 2'den 1.5'a indirilen tapu harcı da konut sektöründe bahar havası esmesine neden oldu.

İnder Başkanı Nazmi Durbakayım, konut kredisi faizlerinin yeniden artışa geçeceğinin altını çizerek, üretici firmalar olarak tüketiciye ev almaları konusunda her türlü desteği verdiklerini kaydetti. Durbakayım, başlattığımız kampanya pazarda canlılık yarattı. Vatandaştan yoğun gelen kampanyayı projelerimizde bazı bankalara anlaşarak Kurban Bayramı'na kadar devam ettirme kararı aldık. Faiz oranını 0.98'e sabitledik" şeklinde konuştu.

Konut Kredisinde Faizler Yüzde 2 Seviyesine Geldi!

TOKİ'den Faizsiz Konut Kredisi!

Editör: TE Bilisim