Bu nedenle yüz binlerce bağımsız bölümün yeniden inşa edilmesi gerektiği, toplumun tüm kesiminde benimsenmiş durumda. Gerçekleşen yeni yasal düzenlemelerle, özellikle büyükşehirlerde sağlam ve güvenli konut ihtiyacının giderek artması, kentsel dönüşümü Türkiye’nin 2024’deki olmazsa olmazı haline getiriyor.

“BAKYAPI PRESTİJ KORU’’

Bursa’nın en büyük ve prestijli kentsel dönüşüm projesi ‘PRESTİJ KORU’yu, Türkiye’nin lider inşaat firmalarından BAKYAPI, 200.000 bin m2’lik proje alanındaki hak sahipleri ile 5 ay’da %100 anlaşma sağlayıp, dönüşümü gerçekleşecek 60 binanın boşaltılması, yıkımı ve enkazın kaldırılmasını başardı ve bir ilk’e imza attı. BAKYAPI’nın süreç yönetimindeki başarısı diğer kentsel dönüşüm projelerine de örnek olacak nitelikte. Konut kullanıcılarına ve gayrimenkul yatırımcılarına kazançlı yatırım olanağı sağlayan, prestijli yaşam alanları ile buluşturan BAKYAPI, PRESTİJ KORU projesiyle Bursa’ya yaşanabilir nitelikte bir proje daha kazandırıyor. Bursa’da Korupark alışveriş merkezinin hemen yanında yer alan 2400 konutluk dev projenin satışları devam ediyor.

PRESTİJ KORU’YA ALICILARDAN YOĞUN İLGİ

Konut alıcıları ve yatırımcılar PRESTİJ KORU projesine yoğun ilgi gösteriyor. BAKYAPI, projede alıcılara % 50 peşin, diğer % 50’sine ise vade farksız 24 ay BAKYAPI bünyesinde taksit imkânı sunuyor. İnşaat çalışmalarına 2023 sonunda başlanan PRESTİJ KORU projesinin 2 aylık süre içinde % 30’undan fazlası satıldı.

TÜNEL KALIP SİSTEMİYLE DEPREME DAYANIKLI, YEŞİL DOSTU PROJE

Bursa’da bölgeye değer katacak olan PRESTİJ KORU projesinde bloklar zemin +  7 katlı olarak inşa ediliyor. Projede 3 +1 ve 2+1 daire tipleri yer alıyor. Proje, açık ve kapalı otopark alanları, radye temel ve deprem güvenliği bakımından üstünlüğü kanıtlanmış “tünel kalıp sistemi” ile inşa ediliyor. Her blokta sosyal alanları ile PRESTİJ KORU, ayrıca karbon ayak izini azaltan güneş enerji sistemi (GES) ile kat maliklerinin ortak alan giderlerini düşürecek şekilde tüm blokların gezilemeyen çatı teraslarında kurulması gibi birçok yenilik ve avantaj da sunuyor.

“PRESTİJ KORU PROJESİ BİR BÜTÜN OLARAK BAKILDIĞINDA KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖRNEK OLACAK”

BAKYAPI Yönetim Kurulu Başkanı ve GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Bakgör, Bursa PRESTİJ KORU projesinin Bursa için 2024 kentsel dönüşüm projelerine konsept olarak öncülük edeceğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: “En son yapılan yasal düzenlemelerle kentsel dönüşüm süreçleri hem hızlanıyor hem de sonuç odaklı ilerliyor. Büyükşehirlerde Kurulan Kentsel Dönüşüm Başkanlıklarının koordinasyonunda, riskli yapıların belirlenmesi, dönüşüm süreçlerinin hızlanması ve deprem öncesi yapılması gereken tüm tedbirlerin alınması da inşaat sektörümüzün yeniden canlanması için büyük önem taşıyor. BAKYAPI olarak güvenli ve prestijli yaşam alanları oluşturma konusunda kararlıyız. PRESTİJ KORU Bursa’mızın Örnek kentsel dönüşüm projesi olarak gerçekleşiyor. Hem BAKYAPI’ya olan güven hem de cazip fiyatı ve ödeme koşulları sayesinde satışlarda yoğun ilgi görüyoruz. Artan maliyetlere rağmen konutlarımızı en uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla yatırımcılarla buluşturmaya gayret ediyoruz. Ev sahibi olmak ya da yatırım yapmak isteyenler bu fırsatı kaçırmasınlar.’’

Kentsel Dönüşüm Başkanlığından Yatırımlık Arsa Fırsatı Kentsel Dönüşüm Başkanlığından Yatırımlık Arsa Fırsatı

Bugüne kadar ürettiği binlerce konutu alıcılarla buluşturan BAKYAPI’nın Bursa PRESTİJ YENİ HAYAT, PRESTİJ PANORA ve Balıkesir PRESTİJ SEYİRTEPE projelerine de yatırımcıların yoğun ilgisi sürüyor. BAKYAPI, yüksek banka konut kredisi faizlerine rağmen söz konusu 3 projesinde de yatırımcılarına 0,99 ÖZEL KREDİ ORANIYLA hazır kredi imkânı sunuyor. Bursa Osmangazi ilçesi Demirtaş’ta PRESTİJ YENİ HAYAT projesi 54.000 metrekarelik alanda, toplam 24 bloktan oluşuyor. Projede 3+1 ve 2+1 toplamda 1519 adet konut ve 62 adet ticari ünite yer alıyor. Yine Demirtaş’ta inşa edilen PRESTİJ PANORA projesinde de tamamı 3+1’den oluşan 20.000 m2 arazide 7 blok’ta 504 daire yer alıyor. Balıkesir PRESTİJ SEYİRTEPE projesi en değerli ve güvenli kaya zemin avantajını kullanarak inşa ediliyor. Projenin tamamı 7 blok’ta 336 adet 3+1 daireden oluşuyor. PRESTİJ PANORA ve PRESTİJ SEYİRTEPE projelerinde Nisan ayında yaşam başlıyor.

Editör: Gayrimenkul Gündemi