Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı kurumlardan Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi önemli illerin de bulunduğu toplam 72 ildeki hazine arazilerinin satışa çıkarılacağını duyurdu. Hazineye ait ve kullanılmayan arazilerin değerlendirilip ekonomiye kazandırılması, arsa arzının artırılması ve arsa/arazi fiyatlarının düşürülmesi amacıyla yeni satışlara başlandı.

Emlak Vergisi için Son Gün 31 Mayıs Emlak Vergisi için Son Gün 31 Mayıs

Mili Emlak’ın nisan ayında beklenen duyuruları, hazineye ait arsaların satışına ilişkin detayları içeriyordu. Toplamda 72 ilde bulunan Hazine arazileri, Milli Emlak tarafından satışa sunuldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Milli Emlak Genel Müdürlüğü, yeni hazine arazilerinin satışına ilişkin liste ile ilgili bilgileri resmi internet sitesi olan milliemlak.gov.tr adresinde duyurdu.

Arsa yatırımı için sunulan fırsatlar arasında, sadece 1 çeyrek altın fiyatına yatırım yapma seçeneği bulunuyor. Ayrıca, hazine arazileri isteyenlere birden fazla çeyrek altın ödeme imkanı da sunmakta. Arsalar KDV’den de muaf tutulacak.

Editör: Gayrimenkul Gündemi