Bu yenilikler, sektöre sadece hız ve verimlilik kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik, maliyet etkinliği ve yapı kalitesi gibi önemli alanlarda da büyük etkiler yaratıyor.

Sektördeki değişimi değerlendiren Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, yeni inşaat teknolojileri ve yenilikçi yapı malzemelerinin sektörü dönüştürerek geleceğin yapılaşma biçimlerini şekillendirdiğine dikkat çekti.

İleri teknolojiye yatırım yapmanın ve yenilikçi yapı malzemelerini benimsemenin inşaat sektörünün gelecekteki başarısı için kritik öneme sahip olduğunu dile getiren Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, sektörün tüm paydaşlarının bu dönüşüm sürecinde aktif rol alması gerektiğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Yenilikçi inşaat teknolojileri sektörü daha verimli, sürdürülebilir ve ekonomik hale getirirken, aynı zamanda daha güvenli ve estetik yapılar inşa edilmesine de olanak tanıyor.

Artık şantiyelerde konvansiyonel çözümlere ek olarak inovatif çözümleri daha sık görüyoruz. Bu yenilikçi teknolojiler ile Türk inşaat sektörü gelişmeye devam ederken global arenada daha rekabetçi konuma ulaşmamıza katkı sağlıyor.”

Akıllı bina teknolojileri ile enerji verimli yapılar inşa etmek mümkün

Konut ve Kirada Vergilendirme Nasıl Olacak? Konut ve Kirada Vergilendirme Nasıl Olacak?

Enerji verimliliğine yönelik çözümlerin inşaat sektöründe çok önemli bir rol oynadığını söyleyen Murat Özdemir;

“Yapılarda enerjinin verimli kullanılması dünyanın sürdürülebilir geleceği için büyük önem taşıyor. Çünkü enerji verimliliğine yönelik çözümler inşaat sektörünün enflasyon ve maliyet artışlarıyla mücadelesine güç kazandırırken, dünyanın sürdürülebilir geleceğini de destekliyor.

Biz de Siltaş Yapı olarak tüm projelerimizde çevresel etkiyi en aza indirmeye ve enerji maliyetlerini azaltmaya odaklanıyoruz. Çevreye ve gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzun farkında olarak her zaman bu doğrultuda hareket ediyoruz.

Örneğin binalarda enerji tüketimini büyük ölçüde azaltan akıllı bina teknolojileriyle enerji tüketimini optimize ediyoruz. Şirket olarak inşaat sektöründe öncü adımlar atmaya ve hayata geçirdiğimiz tüm projelerde sürdürülebilir geleceğe ışık tutmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Gayrimenkul Gündemi