Konut Fiyatları Hangi İlde Ne Kadar Arttı? Konut Fiyatları Hangi İlde Ne Kadar Arttı?

Türkiye genelinde konut piyasasında yaşanan hareketlilik, ev fiyatlarında rekor seviyelere ulaşmaya devam ediyor. Son verilere göre, ev fiyatlarının en yoğun artış gösterdiği bölgeler de netlik kazandı.

Yapılan analizlere göre, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük metropollerin yanı sıra Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde de önemli artışlar yaşandığı görülüyor. İşte konut yatırımı açısından popüler olan o şehir...

EV ALMAK İSTEYENLER DİKKAT

Konut fiyatlarındaki yükselişin devam ettiği bir dönemde, Sakarya öne çıkmaya başladı. Doğal güzellikleri ve eşsiz konumuyla dikkat çeken Sakarya, özellikle merkez ilçesi Adapazarı ile yatırımcıların ilgisini çekiyor.

YATIRIMCILARIN TERCİHİ SAKARYA

Sakarya, sahip olduğu 16 ilçesiyle birçok farklı seçenek sunarken, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü ve Taraklı ilçeleriyle yatırımcıların tercihleri arasında yer alıyor.

İSTANBUL'U YAKALAYACAK

Özellikle tatilcilerin ilgisini çeken bölgeleriyle dikkat çeken Sakarya, son dönemde Sapanca Gölü çevresine kurulan bungalov evlerle de değerini arttırmış durumda.

Sakarya'nın yaşadığı bu gelişimle birlikte, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük illeri yakalayabileceği ifade edilirken, konut yatırımcıları tarafından da tercih edilmeye başlandığı belirtiliyor.

Merkez Bankası tarafından açıklanan son konut fiyatları endeksi raporunda da Sakarya'nın yaşamış olduğu yükseliş dikkat çekti.

Editör: Gayrimenkul Gündemi