1 Temmuz'dan Sonra Kira Zamları Nasıl Hesaplanacak? 1 Temmuz'dan Sonra Kira Zamları Nasıl Hesaplanacak?

Tatil öncesi ev güvenliğini sağlamanın önemine değinen sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe, “Evlerimizden uzakta olduğumuz ve olaylara müdahale edemediğimiz zaman evimiz birçok farklı risk ile karşı karşıya kalır. Konut sigortası, evimizde oluşabilecek beklenmedik durumlar için bir güvence sağlar. Tatil öncesinde konut sigortanızı kontrol etmek ve gerekirse güncellemek, beklenmedik durumlara karşı önceden önlem almak oldukça önemli. Böylece tatil ve seyahatlerinize huzurlu bir şekilde gidebilirsiniz, çünkü evinizin güvende olduğunu bilirsiniz. Konut sigortası aynı zamanda ev sahipleri ve kiracıları beklenmedik olayların getirdiği maliyetlerden de koruyarak maddi fayda sağlar. Bu nedenle her ev sahibi ve kiracının konut sigortası yaptırmasını öneriyoruz, “Sigortaladım Rahatladım” mottosuyla yola çıkan sigortaladım.com, kullanıcılarına 20'den fazla sigorta şirketinden konut sigortası teklifi alma imkanı sunuyor” dedi.

Zorunlu bir sigorta olmayıp isteğe bağlı sigortalar sınıfında yer alan konut sigortası, yalnızca ev sahibine değil, kiracılara da belli durumlarda avantajlar sunabiliyor. Hırsızlık, yangın, su baskını gibi durumlarda hem evin hem de eşyaların zarar görmesi veya çalınmasına karşı konut sigortası güvence sağlarken; evde meydana gelebilecek bir arıza sonucu komşu evlerde meydana gelen hasarı da karşılayabiliyor.

sigortaladım.com'un konut sigortası, çeşitli risklere karşı koruma sağlıyor. İşte sunulan teminatlar:

Hırsızlık ve Soygun Teminatı: Evdeki değerli eşyaların çalınması veya zarar görmesi durumunda maddi kayıpları karşılama.

Yangın Güvenliği: Doğal nedenler veya kundaklama sonucu oluşan yangınların ev ve eşyalara verdiği zararları teminat altına alma.

Sel ve Su Baskını Teminatı: Yoğun yağışlar veya su tesisatındaki arızaların neden olduğu sel veya su baskınlarının yol açtığı hasarları karşılama.

Fırtına ve Hava Olayları Teminatı: Fırtına, dolu, tipi gibi doğal afetlerin neden olduğu zararları kapsama.

Hırsızlık ve Vandalizm Teminatı: Toplu olarak gerçekleştirilen ayaklanmaların, isyanların neden olduğu yağma ve vandalizm gibi durumların yol açtığı zararları karşılama.

Cam Kırılması Teminatı: Konutlardaki camların kırılması durumunda masrafları karşılama.

Eşya sigortası: konut sigortasına ilave olarak ileteceğiniz beyan ile eşyalarınızı da güvence altına alabilirsiniz.

Editör: Gayrimenkul Gündemi