Değerli okuyucuma yardım edeyim ama biliyorsunuz benim yardımım hukuki yolları göstermek. Bir işi çabuklaştırma yönünde bir yardımım ne yazık ki yok. Oysa okuyucumun sıkıntısı hayli acil.

Okuyucum hangi tarihte bu daireyi aldı bilmiyorum, çünkü yazmamış. Şayet satın alma tarihinden itibaren bir ay içinde tahliyesi konusunda bir ihtarname gönderip altı ay süre verseydi, altı ayın sonunda tahliye davası açabilecekti.

Bu süreyi geçirdiğine göre şimdi kira döneminin sonunu bekleyecek. Yani mayıs ayında tahliye davası açacak ve bu davada ihtiyacını ispatlayacak.

Bu ispat kolay. Kendisinin kirada oturuyor olması ihtiyacı bulunduğunun delilidir. Ama bunu ispatlamak davanın çok kısa zamanda sonuçlanacağı anlamına gelmeyecek.

Bu arada kendi ev sahibinin baskı uygulaması söz konusu. Şayet baskıdan anlatılmak istenen suç mahiyetindeki davranışlar ise Cumhuriyet Savcılığına şikayet edecek, ev sahibi belki de cezalandırılacak.

Kiracı Ara Zammı Kabul Etmek Zorunda mı? Kiracı Ara Zammı Kabul Etmek Zorunda mı?

Yok sadece çıkması için uyarılıyor ise o da kendisi aleyhine tahliye davası açılmasını bekleyecek. Okuyucuma yardımım bu. Herkes yasalara uymak zorundadır ve yasaların çerçevesi dışına çıkmamalıdır. Suç işleyen de cezalandırılır.

Editör: Gayrimenkul Gündemi